כאבי גב

טיפול בכאבי גב

"בארבע השנים האחרונות סבלתי סבל רב מבעיה קשה ומורכבת מאד שגרמה לכאבים קשים באזור הגב התחתון. טופלתי בשיטות שונות ללא הצלחה ניכרת. אז הגעתי לאורנה בת דוד ולאינטגרציה המבנית -רולפינג, בעקבות המלצה של חברים.
תוך סדרה של 10 פגישות הכאב נעלם לגמרי, מה שפשוט החזיר לי את החיים! הפכתי מאדם מוגבל שלא יכול היה אפילו לשבת לראות סרט או לנהוג מעל חצי שעה במקרה הטוב, לאדם חופשי ומתפקד". גדעון ויין, תל אביב

מהם כאבי גב?
כאבי גב מוכרים לכולנו ברמה כזו או אחרת. כאבי גב תחתון, גב עליון, מרכז הגב או לסרוגין. רבים מהסובלים מכאבי גב קשים או כרוניים, הגיעו למצב הזה בתהליך הדרגתי. זה מתחיל בדרך כלל באי נוחות מסוימת.אחר-כך זה "עובר" עם או בלי כדורים נגד כאבים או נוגדי דלקות.
מפעם לפעם אי הנוחות גדולה יותר, הגב "נתפס" עד הפעם הבאה. אם התעוררת בבוקר עם תחושת אי נוחות/כאב בגב וזה חוזר על עצמו כמה פעמים – התהליך כבר קורה.
הצצה לאנטומיה – הגורמים לכאבי גב
כל השלד נתמך על ידי רקמות החיבור (פאסיה) העוטפות את השרירים ומשפיעות על תיפקודם. במקרים של עומס או לחץ מתמשך או פתאומי, הרקמות האלה מתקצרות (מתכווצות) כדי להגן. שינוי ביציבה כתוצאה מישיבה מרובה, עבודה פיזית מאומצת, גדילה ("קפיצה") פתאומית אצל ילדים, עקמת מתפתחת, הריון ולידה ועוד ועוד.
בתוך הרקמות נמצאים תאי עצב ומרכזים עצביים רבים והלחץ עליהם גורם לכאב.
לאורך עמוד השדרה נמצא "חוט השדרה": ריכוז העצבים השונים מהמוח לחוליות השונות ולגפיים. לדוגמה – לחץ הרקמות על חוט השדרה באזור העצב הסייאטי ("אישיאס") עלול להקרין לרגליים, או לרוחב עצמות האגן. לחץ באזור הצוואר עלול להקרין ולגרום לכאבי שכמות, כאבי זרועות וכאבי צוואר.
כאבי גב עליון
אינטגרציה מבנית -רולפינג וכאבי גב עליון
עומס ולחץ בגב העליון יכולים להגרם מעמידה מרובה, ישיבה של שעות ארוכות, עבודה מול מחשב, בעיות יציבה נהיגה מרובה ועוד. האינטגרציה המבנית (רולפינג) תעזור לך למנוע כאבים ולטפל בהם.
כשישנו קיצור ברקמות החיבור (פאסיה) ובשרירי הגב העליון, נגרם לחץ על החוליות העליונות וכתוצאה מכך ללחץ על העצבים באזור הגב העליון והגפיים העליונות. ככל שהמצב מחמיר – גובר גם הלחץ על הסחוסים "הדיסקים" שבין החוליות. הכאבים עלולים להפוך לכאבים כרוניים.
פריצת דיסק או בלט, הם התוצאה הקיצונית של התהליך הזה. הכאבים יכולים להיות מקומיים לאורך עמוד השדרה, ו/או באזור השכמות ובמיקומים שונים בזרועות והידיים.

השפעת הטיפול באינטגרציה מבנית (רולפינג)
שיטת האינטגרציה המבנית (רולפינג) משחררת, מאריכה ומארגנת מחדש את הרקמות התומכות באזור השכמות, מרכז הגב, הצוואר והזרועות, עמוד השדרה והגוף כולו. השיטה מאפשרת לגוף להתארגן מחדש סביב הציר המרכזי, היציבה משתפרת והתנועות נעשות חופשיות יותר; חלה הפחתה הדרגתית ולרוב גם העלמות של הכאבים, גם במקרה של כאבים כרוניים.
תוך כדי תהליך העבודה להארכה והגמשה של תלמד.י תנועות לשחרור האזור, אותן תוכלו לתרגל באופן עצמאי.

כאבי גב תחתון
האינטגרציה המבנית עובדת על רקמות החיבור. כשישנו קיצור ברקמות המעטפת (פאסיה) ובשרירי הגב התחתון, נגרם לחץ על החוליות התחתונות וכתוצאה – נגרם לחץ על העצבים המעצבבים את האזור ואת הגפיים התחתונות. במיוחד העצב הסייאטי "אישיאס" כשהכאב הופך לכאב כרוני וככל שהמצב מחמיר – גובר גם הלחץ על הסחוסים "הדיסקים" שבין החוליות. בלט, או פריצת דיסק הם התוצאה הקיצונית של התהליך הזה. הכאבים יכולים להיות מקומיים לאורך עמוד השידרה, באזור האגן עצמו ו/או במיקומים שונים לאורך הרגליים.
השפעת הטיפול באינטגרציה מבנית (רולפינג):
שיטת הטיפול באינטגרציה המבנית משחררת, מאריכה ומארגנת שוב את הרקמות התומכות. כך היא מאפשרת לאגן ולגב התחתון להתארגן מחדש סביב הציר המרכזי, תנועת ההליכה חופשית יותר, הישיבה נעשית נוחה יותר וכתוצאה ישנה הפחתה הדרגתית ולרוב גם העלמות של כאבי הגב.

טיפול גב בישיבה

קבל/י בחינם סרטונים
לשחרור כאבים ב- 2 דקות

לקוחות מרוצים מספרים

להתייעצות והזמנת טיפול

להרשמה לבלוג

רגע, קבלו ממני מתנה

מדריך 5 עצות מעשיות איך לחיות בלי כאבי גב, כאבי צוואר וכאבים אחרים בישיבה גם שעות מול המחשב ושאר מסכים

רגע, קבלו ממני מתנה

מדריך 5 עצות מעשיות איך לחיות בלי כאבי גב, כאבי צוואר וכאבים אחרים בישיבה גם שעות מול המחשב ושאר מסכים

דילוג לתוכן