הספר ״ישיבה דינאמית״

יותר אנשים מאי פעם יסבלו מכאבים ומחלות כתוצאה מישיבה ממושכת.
ההזדמנות שלך היא להישאר בריא ולנצח את הסטטיסטיקה.
הספר הזה יעזור לך לעשות זאת בקלות ובכיף.

אני גאה להמליץ על הספר של אורנה בת דוד, שפיתחה שיטה חדשנית למניעת כאבים למי שנמצא במצב ישיבה רוב הזמן (בבית / במשרד / בטיסות וכו). השיטה שלה עזרה לי רבות בפתרון כאבי הגב

ד"ר יניב זייד, ד"ר שכנוע

זהו ספר שחייב להיות בכל בית

גיל פרץ, סופר ומרצה בינלאומי

הצצה לספר

איך להשתמש בספר כדי להפיק ממנו את המרב
ספר זה מחולק לשני חלקים. חלקו הראשון מתאר מה קורה בגופכך ברגע זה ממש כתוצאה משעות של ישיבה או של עבודה מול מחשב, גם כשזו מתבצעת בעמידה. הוא גם מהווה בסיס להבנת החלק השני.
חלקו השני של הספר מתמקד בבעיות האורתופדיות, בכאבים ובנזקים הנגרמים לגופך עקב העומסים והלחצים המופעלים על אזורי גוף שונים, ומציע פתרונות מעשיים למניעת הנזקים ולהקלה על הכאבים.

כל פרק ניתן לקריאה בפני עצמו, וכן ברצף ובהקשר לפרקים האחרים.

  • עצה לדרך – בכל פרק שזורים טיפים למימוש מיידי גם בזמן הקריאה. הטיפים מודגשים כך שניתן למצוא אותם בקלות ולחזור ולתרגל אותם בכל זמן.
  • תנועה בדקה – תחת כותרת זו מופיעות התנועות שהן למעשה לב העניין. אלו הן תנועות פשוטות וקלות שביצוען אורך שניות או דקות ספורות והן עושות פלאות. ההסבר כיצד לתרגל את התנועות מופיע במסגרות נפרדות וקלות לאיתור בספר.
  • הצצה לאנטומיה – בכל פרק מובאים הסברים קלים ונגישים על המבנה האנטומי של האזור שבו מתמקד הפרק. בדרך כלל מודגש בחלק זה המבנה האנטומי של הפסיה, שלרוב אינו מקבל ביטוי בספרות המוכרת.
    המידע כתוב בצורה פשוטה, נגישה ומובנת גם למי שאינו עוסק בתחום, ולכן הוא חלקי בלבד. כל קטע כזה מודגש בצורה שמאפשרת לכם לזהות אותו בקלות ולדלג עליו באם תבחרו בכך.
  • הצצה למחקרים – מחקרים שמובאים בספר לרוב כתמצית מסקנות המחקר. כל אזכור של מחקר כולל גם הפניה למקור. המחקרים נבחרו כדי להרחיב או להדגיש נקודה מסוימת ובשל פשטותם ונגישותם לקורא הממוצע, שמקלים על אלה שרוצים להעמיק מעט בנושא.

שני חלקי הספר
חלק ראשון: אוצר ההבנה הגוף ממבט על 
בחלק זה ניתנים הרקע והכלים להבנת הפרקים הבאים. הוא עוסק בהרחבה ברקמת המעטפת שנקראת פסיה ( Fascia ) ומבהיר מה הקשר בינה ובין כאבים, לחץ וסכנות הישיבה. חלק זה אף עוסק בהרחבה בתהליכים הפיזיים שעוברים על הגוף בזמן ישיבה ממושכת ובהשפעה של תופעת היושבנות על כאבים ולחץ.
חלק שני: אוצר הפתרונות הדרך למניעת כאבים ומחלות, ולישיבה בריאה בעידן המסכים
החלק השני בנוי לפי אזורי הגוף המושפעים מאורח החיים בעידן הדיגיטלי. כל פרק עוסק באזור אחר ובהשפעת עומסי הישיבה הממושכת עליו, ומספק הצצה אנטומית להשפעת הישיבה הממושכת על הפסיה באותו אזור. כל פרק בחלק זה כולל גם תנועות ייחודיות וממוקדות לאזור שבו אנו עוסקים, וגם עצות מעשיות לדרך שמטרתן לשפר את איכות חייכם ובריאותכם.

העוצמה שבהבנה
בקשות חוזרות ונשנות מצד מטופליי ולקוחותיי להסברים על המתרחש בגופם, וניסיוני לאורך השנים, לימדו אותי שהבנה טובה ומעמיקה יכולה לעזור ביישום ובהפנמת התנועות והעצות המעשיות, ולהיות כוח מניע לשינוי בטווח הארוך. עם זאת, על מנת להותיר את הבחירה בידיכם, הספר כולו
נכתב ועוצב כך שתוכלו להתמקד בחלקים שמעניינים אתכם ולדלג אליהם בקלות ובמהירות.

הקדמה
הספר הזה הוא סיפור המסע שלכם בחיים עם גופכם ועם הכיסאות שעליהם אתם יושבים.
"התנועות הקטנות האלה באמת קלות ומשנות חיים. אני עובדת הרבה בישיבה ומרגישה הבדל גדול כשאני עושה אותן" רוית רום
שתי הבנות הביאו אותי לכתוב את הספר הזה. האחת, שאורח החיים המודרני מכתיב לנו ישיבה ממושכת אשר גורמת לכאבים ולנזקים מסכני חיים; והשנייה, שמצויים בידי פתרונות קלים ומהירים שכבר מובנים בתוכנו ונמצאים למעשה בהישג ידו של כל אדם.
את המסר החשוב ביותר של ספר זה אפשר לסכם במשפט: שינוי קטן ברקמות יכול להביא לשינוי גדול בחייכם.
או במילים אחרות, תנועה קטנה בגופך = שינוי גדול בחייך.

ב-22 השנים שחלפו מאז שהתחלתי לעבוד עם הרקמות אני עדה לשיפור ולשינוי המשמעותי בחייהם של האנשים המטופלים בשיטת האינטגרציה המבנית (רולפינג) ושל אלו המשתמשים בתנועות ממוקדות הפאסיה(רקמות המעטפת) שאותן אני מלמדת. מאז שהתחלתי בדרכי זו, אני ממשיכה לגלות ללא הרף את עוצמת הריפוי של הפאסיה. לאורך זמן אני פוגשת יותר ויותר מטופלים שמקור הכאבים שלהם הוא אורח החיים המצריך ישיבה ממושכת, שנקרא אורח חיים יושבני. מתוך ההבנה והידע שרכשתי בעשרות השנים האחרונות בכל הנוגע לתנועה ממוקדת פאסיה, פיתחתי תנועות ותרגילים המתמקדים בהקלת כאבים.

במשך השנים יצרתי את שיטת הישיבה הדינמית, שהיא מערך תנועות ותרגילים אפקטיביים שמיועד להפחתת כאבים ולמניעתם, ומותאם לקצב המהיר של החיים המודרניים. כל התנועות פותחו כדי לתת פתרון מיידי ומהיר (כדקה לכל תנועה) שאותו ניתן לתרגל בכל מקום. החזרה על התנועות הללו כמה פעמים ביום תציל אתכם מסכנות הישיבה הממושכת.

בספר זה אני מפרטת את הנזקים מסכני החיים שמביא עלינו אורח החיים המודרני ובייחוד סגנון החיים היושבני. אני נותנת לכם רקע להבנת הסיבות לכאבים ולמחלות שמקורם בישיבה ממושכת, ומציגה בפניכם פתרונות מהירים ומעשיים.

קיבצתי כאן לא מעט תנועות ועצות לדרך שמתמקדות בהקלת כאבים שמקורם בישיבה ממושכת. כל התנועות פועלות כמו קרן לייזר מדויקת לנטרול ולמניעה של כאבים, וכולן עומדות לרשותכם תמיד לשיפור בריאותכם ואיכות חייכם. זהו ארגז כלים בסיסי שישרת אתכם לאורך כל חייכם. בנוסף, בספר תמצאו את פרטי הגישה לאפליקציה שפיתחתי, שמציגה הדרכות וידאו של חלק מהתנועות שבספר.

אני מזמינה אותך להצטרף אליי ולגלות איך האזורים שנפגעו בגופכם בגלל אורח חייכם, הם בדיוק הדבר שיכול להציל אותך מפני סכנותיו.

לקוחות מרוצים מספרים

להרשמה לבלוג

רגע, קבלו ממני מתנה

מדריך 5 עצות מעשיות איך לחיות בלי כאבי גב, כאבי צוואר וכאבים אחרים בישיבה גם שעות מול המחשב ושאר מסכים

רגע, קבלו ממני מתנה

מדריך 5 עצות מעשיות איך לחיות בלי כאבי גב, כאבי צוואר וכאבים אחרים בישיבה גם שעות מול המחשב ושאר מסכים

דילוג לתוכן